Nabídka

Kovaná brána

- zhotovujeme brány a vstupní branky jakýchkoliv rozměrů v různých stupních náročnosti provedení i povrchové ochrany. Pokud nenajdete vhodnou inspiraci v naší fotogalerii, nabízíme vytvoření kresleného návrhu korespondujícího s architekturou stavby. Pokud je požadována, můžeme zajistit instalaci otevíracího či posuvného elektropohonu a komunikačního zařízení.

Kovaný plot, zábradlí

- stejně jako u bran nabízíme různé typy a tvary. Jako uměleckokovářská dílna se snažíme na naše výrobky nahlížet jako na celek, tzn. neklást důraz na jednotlivé komponenty (stejně se opakující výplňové tyče, voluty, aj.) nýbrž na jejich konečné vyznění, jako např. geometrický motiv vystupující teprve ze seskládaného dílu. Míra invence však musí odpovídat charakteru umístění.
Doporučujeme kreslený návrh.

Kované schodiště, balkony

- jsme schopni vyrobit samonosné kované schodiště jakéhokoliv tvaru - přímé, zaklenuté, vřetenové kruhové i eliptické, atd. Taktéž samonosné balkony či jen balkonové zábradlí. Upozorňujeme, že na samonosné konstrukce je třeba návrh s výpočty od architekta, případně schválení stavebním úřadem.

Bytové doplňky a kovaný nábytek

- nabízíme širokou paletu bytových doplňků - kované svícny stolní i na zeď, lustry na svíce i na el. žárovky, odkládací stojany (sluha) a věšáky, garnýže, stojany na květiny, rámy zrcadel, dveřní a nábytkové kování – madla, úchyty, kliky.
Také zhotovujeme krbové nářadí a paravány se sítí proti odletujícím uhlíkům či koše na dřevo.
Z nábytku pak stoly konferenční i jídelní, sedací nábytek, kované postele, odkládací police, interiérové dělící mříže a další.
I zde se snažíme o individuální přístup. Vítáme konzultaci se zákazníkem - možnost shlédnutí interiéru nebo jeho fotografií či výkresové dokumentace, usnadňuje to tvorbu vhodného návrhu.
Velmi dobře vyznívají zejména kombinace kovářsky zpracované oceli s jinými přírodními materiály – kámen, dřevo, proutí, sklo. Větší výrobky (např. lustry, postele) vždy zhotovujeme dle osobitých návrhů. Jako předlohu neakceptujeme sériové výrobky.
Na přání můžeme zajistit spolupráci bytového architekta.

Chladné zbraně, repliky

- zhotovujeme repliky chladných historických zbraní jak pro aktivní šermíře (majitel firmy byl sám několik let členem skupiny historického a scénického šermu), tak pro sběratele či milovníky historie.
Klademe důraz na věrohodnost provedení ( předlohou jsou skutečné zbraně z katalogů světových muzejních sbírek) i na funkčnost (čepele z pružinové oceli 14 260, 15 260 – zušlechtěny na 46 - 50 HRC).
Na přání umíme vytvořit patinu vysoké úrovně, zbraň je pak prakticky nerozeznatelná od originálu. Na čepeli můžeme vytvořit lept – nápis, motiv, dobový výjev. Na složitější kresby můžeme zajistit spolupráci špičkových kovorytců, je však nutno počítat s markantním zvýšením ceny.
Jsme schopni vyrobit čepel z damascénské oceli (vrstevné kovářské svařování). Tato ocel se vyznačuje vyšší řezivostí a lépe drží ostří – vhodná na lovecké nože.

Restaurování a renovace kovových výrobků

viz. sekce O firmě